Jak nespadnout do pasti

Vytvořeno: 6.11.2013
dTest zareagoval na dokument ,,Šmejdi"

 

Jak nespadnout do pasti:
Brožura (nejen) pro seniory

Desítky tisíc korun zaplacených za bezcenné zboží, nekonající se zázračné účinky výrobků, vyhlídka na dlouholeté dluhy. To jsou časté výsledky předváděcích akcí a podomních prodejů zaměřených zejména na starší občany. Časopis dTest připravil brožuru „Jak nespadnout do pasti", která by se měla stát součástí základní výbavy seniorů. Současně apelujeme na ostatní: Přemluvte babičku a dědu k jejímu přečtení dříve, než budou oni přemluveni k pochybné koupi. Brožuru si můžete zdarma stáhnout níže na této stránce.

Šmejdům na stopě

Pojem šmejd se v Česku ujal jako označení pro prodejce na nechvalně proslulých předváděcích akcích, kteří se snaží manipulací, triky, nátlakem a často nezákonnými praktikami vylákat zejména ze seniorů peníze za nekvalitní a předražené zboží. Senioři přicházejí o peníze a dostávají se do finančně i psychicky velmi vypjatých situací, proti kterým se neumí vždy sami bránit.

Jak nespadnout do pasti Brožura ke stažení ZDE

Sdružení dTest vyrazilo do boje a problematice "šmejdů" se věnuje dlouhodobě. Iniciovali mnoho aktivit, stali se mediálním partnerem dokumentu Šmejdi, pořádají přednášky na toto téma a dále vyvíjí snahu ochránit seniory před touto stále existující hrozbou. Zkrátka - šmejdům jsou v patách. Více na www.dtest.cz.

zdroj: www.dTest.cz

 

TOPlist
Copyright © 2012 - 2024, Komunitní plánování sociálních služeb Znojmo (KPSS) webdesign: FormSoft s.r.o.